понеділок, 18 грудня 2017 р.

До нас іде святий Миколай

19 грудня —день святкування та вшанування пам’яті святого Миколая
За традицією, цієї ночі діти отримують подарунки під подушками. Тому вони вірять у диво, звершуване святим Миколаєм У свято Миколая Чудотворця завжди перемагає добро: кожна дитина (велика чи маленька) отримує свій довгоочікуваний подарунок. Це добре і очікуване дітворою свято вчить милосердю, щедрості і любові до оточуючих людей. Чудесну традицію передають з покоління в покоління, а вона прищеплює головні цінності нашим дітям. Дубенська міська бібліотека №3 також не оминула традиції і порадувала діточок, читачів бібліотеки – учнів ЗОШ №7, показавши театралізовану дію « До нас іде святий Миколай». У виставі взяли участь Віктор Бойчук , Анастасія Грицюк, Катя Синюк, Анастасія Леончук, Аліна Грицюк, Микола Малярчук, Марія Міщук, Анна Пашко, Софія Грицюк. Всі присутні діти залишилися задоволеними отримавши подаруночки від Миколая. Також було багато розваг, конкурсів, загадок. Пригостили дітей чаєм і солодощами.






“На Андрія ворожила, й доленьку свою зустріла”

13 грудня відзначають день святого Андрія Первозваного, в українській традиції відомий як Андріївські вечорниці або ж просто «Калита». Цього дня молодь зазвичай гучно гуляла і влаштовувала вечорниці. 
12 грудня в приміщенні міського будинку культури  та бібліотеки №3 відбулось театралізоване дійство  “На Андрія ворожила, й доленьку свою зустріла”. На святі побували учні Дубенської ЗОШ №7. Учасниками вистави стали студенти Дубенського коледжу культури і мистецтв РДГУ. Юні дубенчани ознайомились із українськими традиціями, коли хлопці та дівчата збирались на вечорниці, співали пісні, веселились, знайомились. На святі були організовані цікаві конкурси, з-поміж яких і кусання калити. Діти та вчителі у залі мали можливість посмакувати варениками






четвер, 23 листопада 2017 р.

Голодомор 1932—1933 рр. в Україн

Найжорстокішим злочином комуністичного режиму проти українського народу був голодомор 1932—1933 рр. Ця спланована проти українського селянства акція мала ліквідувати основу української нації і національного відродження, зруйнувати незалежні господарства, унеможливити протистояння радянській владі. "Голод запланувала Москва для знищення українського селянства як національного бастіону. Українських селян знищили не тому, що вони були селянами, а тому, що вони були українцями", — писав американський професор Р. Конквест.
Аналіз тодішніх подій переконливо свідчить, що в українському селі мали місце всі елементи політики геноциду. Такого висновку дійшли і члени Міжнародної комісії з розслідування голоду в Україні, яка працювала д 1988—1990 рр. Геноцидом українського народу визнали голодомор 1932—1933 рр. Верховна Рада України, а також понад півтора десятка країн світу. Низка зарубіжних парламентів готують таке визнання. Загалом у 1932—1933 рр. в Україні загинуло від 7 до 10 млн. осіб. Голодомор став найбільшою трагедією за всю історію українського народу. За масштабом, жорстокістю, цинізмом і організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів в історії людства. Демографічна катастрофа посіяла в душах мільйонів людей фізіологічне почуття страху, необоротно вплинула на генофонд нації. (Згідно з Указом Президента України, починаючи з 2000 р. у четверту суботу листопада в нашій державі щорічно відзначається День пам'яті жертв Голодомору і політичних репресій.) В міській бібліотеці №3 для ознайомлення з цими подіям організована книжкова виставка "Скорбота пам'яті людської"



середа, 22 листопада 2017 р.

День гідності і свободи

   Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України Петра Порошенка у 2014 році. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору


Дубенська міська бібліотека №3 з цієї нагоди організувала  виставку "Україна. Право на гідність та свободу" , де  представлено видання, що розповідають про народження нації, виборювання свободи, формування нового українського суспільства, а також  малюнки дітей. Був організований відеоперегляд про Революцію Гідності.


пʼятниця, 6 жовтня 2017 р.

30 вересня- Всеукраїнський день бібліотек

29 вересня в приміщенні міської бібліотеки №3 та міського Будинку культури  відбулося свято з нагоди Дня бібліотекаря “Мудрість всіх віків — хранителька добра”. На святковій зустрічі побували начальник відділу культури і туризму Тетяна Єфімчук, колишній головний спеціаліст відділу культури і туризму Аліна Адамович, голова профспілки працівників відділу культури і туризму Дубенської міської ради Наталія Страхарська, бібліотекарі міста. Напередодні свята п'ятьом бібліотекам міста були підготовлені приємні подарунки, - можливість закупити для кожного закладу книги на 1000 гривень. Гостей радували своїми виступами творчі колективи міського Будинку культури, які також організували веселі конкурси, цікаві вікторини.













середа, 27 вересня 2017 р.

"Що? Де? Коли?"

Перемагати люблять всі, та не всім це вдається легко і швидко. Та коли ти дружиш з книгою та є гостем бібліотеки - тобі під силу багато що!
Весела компанія учнів 1-3 класів та 5-6 класів завітала у міську бібліотеку №3 та стали учасниками вікторини «Що? Де? Коли?» Найрозумніші та найкмітливіші хлопці і дівчата давали правильні відповіді та отримували відповідну кількість балів. Переможці отримали призи.






пʼятниця, 22 вересня 2017 р.

Бібліоняня

Cучасна бібліотека – це в першу чергу територія казки, дива, несподіваних цікавих зустрічей, де можна не тільки читати книги, але і корисно провести свій вільний час. 
Дубенську міську бібліотеку часто відвідують мами з дітками. Поки матусі вибирають книги чи періодичні видання, бібліотекар пропонує  діткам цікаві книжечки з яскравими малюнками, читає вголос віршики та казочки, пригощає солодощами, а також ми маємо можливість зацікавити дітлахів переглядом мультфільмів або пізнавально – розважальними передачами. Тепер мами, бабусі можуть спокійно вибирати книги, піти у справах , самі скористатися послугами інтернет мережі, а діти будуть під наглядом бібліоняні .












четвер, 18 травня 2017 р.

18 травня - День вишиванки


У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка теж символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок. День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане до сприяння єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня. Наша бібліотека та її користувачі також сьогодні долучилися до свята і одягнули вишиванки






вівторок, 25 квітня 2017 р.

Дубенська міська бібліотека №3: Чорнобиль - не має минулого часу

Дубенська міська бібліотека №3: Чорнобиль - не має минулого часу: Чорнобиль… Це земля, стежки якої заросли травами, якими ніхто не ходить. Це слово сьогодні є символом горя, страждань, розорених людських ...

Чорнобиль - не має минулого часу

Чорнобиль… Це земля, стежки якої заросли травами, якими ніхто не ходить. Це слово сьогодні є символом горя, страждань, розорених людських осель. А 30 років тому, це було прекрасне українське містечко, як і сотні інших. Навесні все потопало в яблуневому цвіті, а влітку тут любиливідпочивати кияни: збирати в лісах гриби і ягоди. Це було місто – сад .У ніч з 25 на 26 квітня 1986 р. о 1-й год. 23 хв. на Четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції сталася катастрофа, яка з острахом сколихнула всю планету.Aварія на Чорнобильській АЕС назавжди залишиться в наших серцях вічним болем. Наслідки аварії страшні. Це мільйони людей, які постраждали від радіації. Виведена з господарського оббігу частина територіїУкраїни під назвою “зона відчуження” – це сільськогосподарські землі , лісові масиви та водоймища . Зона відчуження – злочинна, мертва зона, яка охоплює 2712 кв.км . Для когось це можливо і “зона відчуження ”, а для нас це Батьківщина.В бібліотеці для ознайомлення органівзована книжкова виставка "Чорнобиль - не має минулого часу"

середа, 29 березня 2017 р.

Тиждень дитячої книги

Поезія - це мелодія душі. Саме слово «поезія» звучить як музика.Поезія - це творчість, що йде не з розуму або серця, а з самих глибин внутрішнього світу людини. Одні поети роками чекають натхнення, а інші не в силах зупинити потік своїх думок, що виливаються в слова і рими. Одні старанно дотримуються всі правила віршування, свято шанують ритміку, а шедевр не виходить. Інші можуть знехтувати всіма канонами і увійти в історію. Поезія - це не просто слова, це цілий світ. Для когось він відкривається в хвилини радості і щастя, а інші виливають душу тільки в моменти душевних терзань. У будь-якому випадку поезія допомагає виразити автору свої почуття та емоції. .Міська бібліотека №3 в рамках тижня дитячого читання провела конкурс читців авторський віршів . В конкурсі взяли участь Катя Синюк, Настя Грицюк, Аліна Грицюк, Настя Леончук, Софія Синюк, Микола Гулянський, Катя Грицюк, Вадим Фаст, ведуча заходу Дарина Качалова. Жюрі обрало переможців. Перше місце посіла Настя Леончук, друге- Аліна Грицюк, третє- Настя Грицюк. Всі конкурсанти отримали призи та поласували солодощами А також був проведений мастер-клас по квіллінгу. Квіллінг – це дуже популярний вид рукоділля. З допомогою цієї техніки можна зробити величезну кількість листівок, картин, скриньок та інших цікавих штучок. Історія створення квілінгу сягає в далеке минуле. І нехай багато чого змінилося в цій техніці, але залишилися вишуканість і чарівність, які не поступаються тим, що були властиві виробам давно минулих століть. Організовано Свято загадки, різноманітні вікторини, гра-подорож в країну казок. Діти весело та цікаво провели час, змагалися, пізнали багато нового. Були переможці, які отримали призи