середа, 22 січня 2020 р.

Соборна мати-Україна- одна на всіх , як оберіг

22 січня 1919 року назавжди залишиться в історії українського народу як свято Соборності України.
Цій визначній події присвячена книжкова виставка «Соборна мати-Україна- одна на всіх , як оберіг », що діє в Дубенській міській бібліотеці №3.Про довгий і тернистий шлях України до соборності, діяльність УНР та її очільників йдеться в цікавих документальних джерелах.
Читачі мають змогу доторкнутися до знаменних подій початку ХХ століття, переглянути книжкову виставку та періодичні видання бібліотеки.

Любіть Україну, як сонце любіть,
Як вітер, і трави, і води…
В годину щасливу і в радості мить
Любіть у годину негоди.
Любіть Україну у сні й наяву,
Вишневу свою Україну,
Красу її, вічно живу і нову,
І мову її солов»їну.
Любіть у труді, у коханні, в бою,
Як пісню, що лине зорею…
Всім серцем любіть Україну свою
І вічні ми будемо з нею.
                                   Зі святом Соборності

четвер, 16 січня 2020 р.

майстер клас у техніці канзаші

Сьогодні в Дубенській міській бібліотеці №3 майстриня Анна Нахвостач провела майстер клас у техніці канзаші. Дітки і дорослі залишилися вдячні та задоволені, вони власноруч виготовили квіточки та метелики з атласних стрічок.





 


Сьогодня в бібліотеку ми отримали подарунок від Національного музею Революції Гідності • Maidan Museum та Люсьєна Шум .
Видання «Небесна Сотня. Життєписи» – це документально-публіцистичний мартиролог Героїв Небесної Сотні. Його створила Світлана Терейковська, педагог, волонтерка, учасниця Революції Гідності. У першому томі – нариси-життєписи тридцяти п'яти яскравих доль активістів Євромайдану, які віддалі життя заради перемоги демократії. Читач дізнається маловідомі біографічні факти, спогади та свідчення, рідних, близьких, земляків.
У виданні "Майдан. Пряма мова" зібрані 35 інтерв'ю з учасниками та свідками подій Революції гідності. Автори й упорядниці книжки Олена Чебанюк та Оксана Ковальова.
Приємно отримувати подарунки. Дякуємо за доброчинність та поповнення фонду бібліотеки.



До зустрічі Миколая ми підготувалися, а ви? Чекаємо на подарунки.




Вони собою людство заступили.

14 грудня в України традиційно відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – людей, котрі ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію XX століття, що сталася 26 квітня 1986 року на
Чорнобильській АЕС.
Минуло понад три десятиліття від дня цього великого і незгасного лиха – Чорнобильської катастрофи, яка одразу набула глобального характеру. Чорнобиль залишив незагоєну рану на землі України та в серці її народу.
Так судилося, що саме ліквідатори першими взяли на себе цей хрест – приборкання радіаційної стихії, щоб ціною власного життя і здоров’я захистити рідну землю і весь народ.
Вшановуючи учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих героїв і віддаємо данину пошани всім ліквідаторам аварії, які не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії, зупинити розбурхану стихію некерованої ядерної реакції. Ви – справжні герої.
В бібліотеці №3 можна ознайомитися з літературою на цю тематику переглянувши книжкову виставку « Вони собою людство заступили».



Бібліоняня


Старшокласники в ролі бібліотекаря


Сьогодні ми з дітками в ігровій формі, відповідаючи на питання вікторини "Найрозумніший історик", активізували розумову діяльність, пригадали цікаві факти з історії, поглибили знання з історії України .



Перша зустріч в бібліотеці...а можливо і побачення...

НАЙРОЗУМНІШИЙ

Сьогодні дітки взяли участь в інтелект-змаганнях за звання «Найрозумнішого» , продемонструвавши гарні знання з різних дисциплін, вміння швидко вирішувати складні питання та приймати правильні рішення. Діти вправно впоралися з усіма категоріями: «Географія», «Природа», «Мова», «Література» та «Історія». А також стали архітекторами та будівельниками, складаючи лего.







На вулиці холодно, а в нас тепло, затишно та цікаво.