пʼятниця, 21 лютого 2020 р.

Гра словами, гра в слова


21 лютого країни світу відзначають день рідної мови. Найбільший і найдорожчий скарб в кожного народу – це мова… Рідна українська мова! В ній мудрість і пам’ять тисячоліть. У ній щирість, радощі й печаль народу, його труд і піт, кров і сміх …Дубенська міська бібліотека №3 також долучилися до свята,проведено мовознавчий турнір « Гра словами, гра в слова». Діти показали свої чудові знання з мови: читали вірші, пригадували приказки та прислів’я про українську мову, активно відгадували загадки .Захід пройшов цікаво і захопливо. Діти почули багато корисних фактів про нашу милозвучну чудову українську мову, взяли участь в вікторині та ознайомились з книжковою  викладкою «Рідна  мова моя, поетична й пісенна» присвяченою  мовознавчій тематиці. Любімо рідну мову, бережімо й плекаймо її. Тоді вона буде шанованою, як і інші державні мови в більшості країн світу.







середа, 19 лютого 2020 р.

А сотню вже зустріли небеса

Герої не вмирають!  Саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів та дочок. Тих, хто загинув за свою країну, за свій народ. Знову від нас пішли найкращі. Ті, для кого "справедивість", "гідність", "свобода", "Україна" були не просто словами, а сенсом їх життя.
На Майдані пліч-о-пліч стали українці і євреї, росіяни та вірмени, грузини і білоруси.
Їх об'єднала українська земля та бажання жити у вільній країні.
Вони гинули, та не здавались...
Так на Майдані з'явилась ще одна сотня - Небесна. Для України це найголовніша, найвпливовіша сотня. Кожен із них заплатив за свої переконання найвищу ціну - життя. І для нас є святим обов'язком гідно вшанувати Героїв.  В Дубенськ міській бібліотеці №3 для перегляду організована вистака-спогад « А сотню вже зустріли небеса».




У нас завжди цікаво, весело і людно. Ми сьогодні малювали, пазли складали, ігри грали, на цікаві питання відповідали і вголос книжечки читали. Запрошуємо і вас відвідати нашу бібліотеку.




Міжнародний день дарування книг

В Міжнародний день дарування книг до нашої бібліотеки завітали міський голова Валиль Антонюк, начальник міського відділу культури Тетяна Єфімчук та головний спеціаліст відділу Ірина Домбровська та подарували книги. Дубенська міська бібліотека№3 щиро вдячна за книги, отримані в дар. Така увага до бібліотеки радує, надихає і читачів, і працівників бібліотеки. Адже нові книги це завжди свято для наших читачів.




Перші книжкові подарунки від читачів в Міжнародний день дарування книг. Щиро Дякуємо.




Що? Де? Коли

В міській бібліотеці №3 відбулась інтелектуальна гра-вікторина "Що? Де? Коли?", в якій взяли участь відвідувачі бібліотеки, дітки 5-6 класів, отримали море задоволення від відповідей на каверзні питаннячка, розширили свій світогляд, отримали частинку любові і тепла.


Кохання - диво з усіх див, до віку не розкрито таємницю

В Дубенській міській бібліотеці №3 оформлена книжкова виставка: «Кохання - диво з усіх див, до віку не розкрито таємницю». Кохання буває простим і складним, короткочасним і безкінечним, ніжним та жорстоким. Буває злим та несправедливим, або ж навпаки дарує нам силу та впевненість. Воно робить людей щасливими та примушує страждати. Так, кохання буває різним, але життя без нього неможливе.
Тих, хто не уявляє свого життя без кохання, запрошуємо відвідати книжкову виставку



МАЙСТЕР КЛАС

В Дубенській міській бібліотеці №3 підготовку до святкування дня Святого Валентина розпочато. Проведено майстер клас з виготовлення валентинок своїми руками.






На вулиці холодно та дощить, а в нас весело, тепло, затишно та цікаво.





Як пережити лютий


Новинки сучасної літератури

Запрошуємо ознайомитися з новою книгою однієї з найвідоміших письменників сучасної України-Світлани Талан. Цю книгу ви можете прочитати, якщо відвідаєте нашу бібліотеку .
Я захищу тебе...
Світлана Талан
Скалічені війною долі
Кирило був закоханий в Кіру ще зі школи. Та вже тоді вони були занадто різні, аби бути разом. І навіть весілля не змінило цієї обставини. Але Кирило завжди хотів бути поруч. Коли у 2014 почалася війна, запальна та відчайдушна Кіра вирушили добровольцем. І Кирилові не залишалося нічого, окрім як піти за нею. Він ладен був вирушити у саме пекло. І навіть тоді, коли Кіра отримала те страшне поранення, що зробило її калікою, Кирило був поруч. Та одного дня у комп’ютері дружини він знаходить те, що здатне покласти край їхньому майбутньому. Невже жінка, заради якої він ладен був померти, має інше життя? Те, в якому для Кирила немає місця…

Книжкові новинки

Книжкова новинка, завітайте до нас у бібліотеку та прочитайте.
Химерниця
Олена Печорна
Микола — очільник провінційного містечка, місцевий «князьок», улюбленець долі. Та що він робить тут, у хаті старої відьми Шептулихи? Вона — його остання надія на порятунок доньки. Двоє найближчих друзів Миколи вже втратили найдорожчих. Тепер його черга. Але замість старої його зустрічає дивне дівча — химерниця, «що думки читає». Звідки вона взялася?
Доля не знає випадковостей. Колись Микола та його друзі вчинили страшну наругу. Вони забрали те, що їм не належало. І час поновлювати рівновагу. Час віддавати. Тільки щира жертва врятує доньку. Чим заплатить батько за власні гріхи? І ким насправді є та, яку потайки називають химерницею?..
Про автора:
Олена Печорна — українська письменниця, лауреатка премії Олеся Гончара 2010 року. Її дебютний роман «Грішниця» став абсолютним бестселером та був відзначений двома престижними вітчизняними преміями. За рейтингом журналу «Фокус» авторка увійшла до Топ-20 найуспішніших українських письменників.
Запрошуємо ознайомитися з новою книгою одного з найвідоміших письменників сучасної України-Василя Шкляра. Цю книгу ви можете прочитати, якщо відвідаєте нашу бібліотеку .
Характерник
Василь Шкляр
У другій половині ХVІІ століття в Запорозькій Січі сталася неймовірна подія, яку зафіксовано в архівах тодішньої Московії і яку не оминув увагою жоден доскіпливий хроніст козаччини. Та особливого чару ця пригода набуває під пером письменника, що на основі документальних джерел творить яскраву історичну реальність з життя «лицарів списа і шаблі». Кошовий Сірко, кинувши виклик самому цареві, розпочинає велику, вкрай небезпечну гру з Москвою. І треба зробити неможливе, аби в цьому поєдинку зберегти козацьку честь і гідність матері Січі. Хто просуне голову в пащу скаженого звіра?

Новинка сучасної художньої літератури


Запрошуємо ознайомитися з новинкою сучасної художньої літератури . Цю книгу ви можете прочитати, якщо відвідаєте нашу бібліотеку .
Гніздо Кажана
Дарина Гнатко
Данило Кажанівський продав душу дияволу. Скільки дівочих душ він занапастив! Коли одна дівчина наклала на себе руки, козак Ілько Косозуб зібрав людей для помсти, і Данила спалили.
Минуло майже сто років. У Миргороді планує весілля Роман Кажанівський, його наречена Ліза мала б радіти… якби не цей холод між ними. Натомість вона все частіше думає про Ярослава, кузена Романа та господаря маєтку «Гніздо Кажана». Чорні язики кажуть, що він ще гірший від свого предка. Та її нестримно тягне до нього. Між ними — прірва і гострі уламки минулого. Аби не втратити Лізу, Роман розповідає, що Ярослав — справжнє чудовисько. Та поступово Ліза усвідомлює, що справжній монстр не завжди той, що з чорними крилами…

понеділок, 10 лютого 2020 р.

Всесвітній день читання вголос.

5 лютого відзначається Всесвітній день читання вголос.
Наша бібліотека також приєдналася до цієї акції.
Читання вголос – річ надзвичайно корисна. Воно стимулює розвиток мозку, наповнює словниковий запас , розвиває увагу й уяву, залучає візуальне та слухове сприйняття, схильність людини краще запам'ятовувати інформацію. Аудіоказки та аудіокниги не замінять читання і живе спілкування, Завдяки читанню людина починає аналізувати


Ось і такі читачі відвідують бібліотеку. Книги почитав... і до ком'ютера добрався...



Подаруй бібліотеці книг

Книга – чудовий подарунок рідній бібіліотеці. Потіште свою бібліотеку – подаруйте їй цікаву сучасну книгу. Кожен дар важливий для нас, будемо вдячні всім, хто долучиться до цієї акції. З давніх – давен скарбницею духовного багатства, що поєднує минуле, сучасне і майбутнє, є книга.

Сонячний класик

30 січня 1930 року народився один із найпопулярніших дитячих письменників України Всеволод Нестайко.
В Дубенській міській бібліотеці №3 для ознайомлення організована викладка книжок автора «Сонячний класик- Всеволод Нестайко».
Кожен із нас має гордитися творчим доробком Всеволода Зіновійовича, адже він заслуговує на це. І ви переконаєтеся в цьому, прочитавши його дивовижні книжки, головною ознакою яких є «гумористично-пригодницький» стиль майстра «веселих книжок"
Його світ – тонкий візерунок дитячої казки, сплетений із тисячі чарівних образів і найдивовижніших створінь. Його світ – ніби золотаве мереживо сяйва кожного з нових поколінь. Здається, він говорить тими самими словами і малює тими самими пензлями, що й сотні інших письменників і казкарів, але чомусь його творів не можна випустити з рук, не дочитавши до кінця.
Так ми говоримо про Всеволода Зіновійовича Нестайка – найвідомішого сучасного українського письменника і казкаря, лауреата літературної премії ім. Лесі Українки (за повість-казку “Незвичайні пригоди в лісовій школі”), премії ім. Миколи Трублаїні (за повість-казку “Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків”), премії ім. Олександра Копиленка (за казку “Пригоди їжачка Колька Колючки та його вірного друга і однокласника зайчика Косі Вуханя”). А 1979 року рішенням Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури його знамениту трилогію “Тореадори з Васюківки” було внесено до особливого Почесного списку Г.Х. Андерсена як один з найвидатніших творів сучасної дитячої літератури.
Всеволод Зіновійович Нестайко народився 30 січня 1930 року в м. Бердичеві на Житомирщині в сім'ї службовця. Коли Всеволоду було три роки, загинув його батько, який у 20-ті роки був у "січових стрільцях". Йшов страшний 1933 рік і сім'я, рятуючись від голоду, переїхала до родичів у Київ. Тож все своє свідоме життя Всеволод Нестайко прожив у столиці. Як пише сам письменник: “І хоч би де мені доводилось побувати, хай навіть у найцікавішій подорожі, коли я повертаюсь до Києва, серце у мене б'ється від радісного хвилювання зустрічі з рідним містом”.
Коли Всеволод Нестайко був маленьким хлопчиком, він страшенно хотів швидше вирости і стати великим і дорослим. “Може, тому, що я був справді малий на зріст, чи не найменший у класі. Малий, худий та ще й рудий. Як вогонь червоний. Мене дражнили “Море горить!”, “Пожежна команда”. А ще в класі мене називали Рудий африканський їжачок”, – згадує письменник. І, щоб швидше вирости, Всеволод годинами стояв під дощем і спати лягав о сьомій. Отак у сні і нетерплячці В.Нестайко і не зогледівся, як несподівано виріс майже під два метри і перестав бути рудим. “І раптом збагнув, що даремно поспішав вирости, що дитинство – найпрекрасніша, найщасливіша пора людського життя. І так мені захотілося повернутися назад! Назад – у дитинство. Та нема у часу дороги назад”, - зізнається він.
Щасливим і безтурботним було життя Всеволода в молодшій школі. Та закінчилось воно раптово, одного дня – почалася Вітчизняна війна. Хлопцеві було тоді одинадцять років. З мамою Всеволод Нестайко провів два роки в страшній київській окупації. Мама організувала в своїй кімнатці підпільне навчання, щоб учні не забули набутих раніше знань. Ці уроки допомогли – Всеволода прийняли зразу до шостого класу. Це було тоді, коли ще Київ лежав у руїнах. Хлопець одразу потягнувся до літератури. І коли настав час обирати професію, вирішив, що це буде тільки література.
Скінчивши десятирічку, 1947 року майбутній письменник вступив на слов'янське відділення філологічного факультету Київського університету. Нелегкими й голодними були повоєнні роки Всеволода Нестайка, але то були роки юності й студентства, які запам'ятовуються на все життя. В. Нестайко працював у редакціях журналів “Дніпро”, “Барвінок”, у видавництві “Молодь”. З 1956 по 1987 рік завідував редакцією у видавництві “Веселка”.
Він завжди мріяв повертатися у дитинство і тому почав писати для дітей веселі і мудрі книги. Можливо, від діда по материнській лінії, Івана Семеновича Довганюка, він успадкував незвичайне почуття гумору. Звичайно ж, без таланту, без доброти і любові до дітей дитячим письменником стати неможливо. Всеволод Нестайко – дитячий письменник Божою милістю. Зі своїми читачами він веде розмову завжди з щирою довірливістю, не нав'язуючи власних оцінок, з веселим іронічно-усміхненим поглядом на своїх героїв, на їх невмілі вчинки, таким чином стверджуючи добро, чесність, відкритість і засуджуючи зло, малодушність, заздрість.
П'ятдесятип'ятирічний шлях у дитячій літературі він засвідчив виданням більше тридцяти книжок оповідань, казок, повістей і п'єс. Найвідоміші з них “В Країні Сонячних Зайчиків” (1959), “Супутник Ліра-3” (1960), “Космо-Натка” (1963), “Робінзон Кукурузо” (1964), “Тореадори з Васюківки” (1973), “Одиниця з обманом” (1976), “Незвичайні пригоди в лісовій школі” (1981), “Загадка старого клоуна” (1982), “П'ятірка з хвостиком” (1985), “Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків” (1988), “Слідство триває”, “Таємничий голос за спиною” (1990), “Неймовірні детективи” (1995) та інші непересічні твори.
Книги В.З.Нестайка перекладено двадцятьма мовами, в тому числі англійською, німецькою, французькою, іспанською, арабською, угорською, румунською, болгарською, словацькою тощо. Російською його книги виходили тринадцять разів.
За творами Всеволода Нестайка поставлено фільми, які отримали міжнародні нагороди. Телефільм “Тореадори з Васюківки” одержав на міжнародному фестивалі в Мюнхені Гран-прі (1968), на Міжнародному фестивалі в Алегзандрії (Австралія) – головну премію (1969). Кінофільм “Одиниця з обманом” премійовано на Всесоюзному кінофестивалі у Києві (1984), відзначено спеціальним призом на міжнародному кінофестивалі у Габрово (Болгарія, 1985).
Указом Президента України від 20.01.2010 р. Всеволод Нестайко нагороджений Орденом Ярослава Мудрого V ступеня.


Сьогодні в міській бібліотеці №3 проведена літературна вікторина у вигляді дитячої гри "Літературна риболовля", яка зацікавила відвідувачів. До речі, питання вікторини підбиралися дуже різні за ступенем складності. Поряд із легким питанням зустрічалося і важке. Та всі вони пов'язані з літературою та книгою. Під час інтелектуальної гри учасники отримали знання, пригадали інформацію про письменників, їхні твори, літературних героїв.


Сьогодні Україна вшановує пам’ять Героїв Крут
29 січня 1918 року на залізничній станції Крути за 130 кілометрів на північний схід від Києва між 4-тисячною більшовицькою армією під командуванням Михайла Муравйова і кількома сотнями київських студентів та бійців вільного козацтва, які захищали підступи до Києва, відбувся бій. Багато студентів загинули або були розстріляні після взяття в пол
он.


« Голокост- не забудемо злочину проти людства»

Голокост – одна з найстрашніших трагедій, в котру затягли людство викривлені уявлення про переваги однієї раси над іншою. У Європі було знищено 6 мільйонів євреїв. У цій цифрі – нелюдський біль, катування, страждання. Засуджені так легко не здавалися – відомо немало подвигів на межі смерті. Спільна трагедія об’єднала євреїв і всіх, хто прагнув протидіяти Голокосту: небайдужі люди рятували чужих дітей навіть тоді, коли своїх врятувати було неможливо; під страхом тортур не видавали соратників; гинули, але не здавались. У скаліченому тілі горів вогонь незламного духу. Хоча свідоцтва про Голокост неможливо читати без сліз і душевного болю, про це необхідно знати – хоча б для того, щоб уникнути подібного у майбутньому.
В Дубенській міській Бібліотеці №3 підготовлена документально-ілюстрована виставка
« Голокост- не забудемо злочину проти людства»