пʼятниця, 22 жовтня 2021 р.

 Осінь... Яскрава, романтична журлива, щедра і мінлива. Настав час коли можна почитати цікаві книжки, пограти у настільні ігри, поскладати лего, помалювати та виговити поробки. У бібліотеці знають чим розважити малечу. Приходьте до нас, у нас весело та цікаво.





середа, 20 жовтня 2021 р.

ПРЕЗНТАЦІЯ КНИГИ

 Дубенська міська бібліотека 3 побувала на презентації книги Марії Ткачівської “Княгиня Острозька», української письменниці і поетеси, викладачки, кандидата філологічних наук, завідувачки кафедри іноземних мов і перекладу Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника,члена національної спілки письменників України.

Це книга про княгиню Гальшку Острозьку, доньку Беати Косцелецької та князя Іллі Острозького, доля якої пов'янана з нашим містом.
Присутні мали змогу ознайомитись та придбати і інші твори письменниці.


Осінь щедра, осінь золота

 Осінь щедра, осінь золота

А осінь вже постукала в вікно.
Чарівна осінь, сонячна і світла.
Ще гріє серце сонячне тепло,
Зелена барва на лугах не зникла.
Ще синє небо радістю цвіте
І хори коників лунають стоголосо.
А вдень і не подумаєш про те,
Що у дворі твоїм пригрілась осінь.
Цвітуть жоржини, наче у раю,
Всі кольори ввібрали диво-квіти.
Земля їм віддає красу свою,Та вже не довго їм палахкотіти.
Бо над віконцем ластівок нема,
Лелеки в небі до тепла гайнули.
Верба над річкою схилилася сумна,
Веселі літні дні уже минули.
За вікном золота пора року – осінь. Скільки поезії у цьому золотаво-сонячному слові й стільки радості та смутку. Її часто називають золотою, замріяною, чудовою. У ній поєдналися чарівність барв теплого літечка з першими подихами наступних холодів зими. Зовсім скоро від неї залишаться лише спогади.
Щоб підняти настрій читайликам у Дубенській міській бібліотеці №3 малювали малюнки «Осінь щедра, осінь золота» та читали вірші про осінь.


середа, 13 жовтня 2021 р.

Народ мій є! В його гарячих жилах козацька кров пульсує і гуде.

 

14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, в нашій державі відзначається День українського козацтва. 

День українського козацтва – це данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності. Саме виникнення козацтва допомогло консолідувати українців в боротьбі проти численних ворогів, які неодноразово намагалися завоювати українські землі.

Для тих, хто захоплюється історією своєї держави, у Дубенській  міській бібліотеці №3 оформлено  пізнавальну книжкову виставку до  Дня українського козацтва  «Народ мій є! В його гарячих жилах козацька кров пульсує і гуде.»  /В. Симоненко/ на якій представлені як історичні, так і художні твори про українське козацтво.  Біля виставки проведено  цікаву вікторину про  те, хто такі козаки, їх  героїчну  звитягу, про життя  та побут козаків на Січі, про славні  звичаї, традиції та легенди . Читачі можуть ознайомитися з книгами, які дозволять зануритись  у неймовірну атмосферу славних героїчних часів козацької доби.






 

четвер, 7 жовтня 2021 р.

 #Дубенська_міська_бібліотека_3

У журналі для дітей «У гостях у казки» є все, що потрібно для всебічного розвитку дитини: добра казка з яскравими ілюстраціями, навчальні завдання, майстер¬класи та чудові наклейки.
У кожному номері – конкурси та відмінні призи!
Завітайте до нашої бібліотеки та поцікавтеся новими номерами цього журналу!



 #Дубенська_міська_бібліотека_3

Юний друже!
Ти навіть не уявляєш, скільки різноманітних цікавинок є у журналі «КОЛОБОЧОК». Гортаючи сторінки журналу, ти опинишся в дивовижному світі кольорових мрій та добрих дитячих фантазій, випробуєш свій розум та пам’ять, розв’язуючи цікаві завдання та кросворди, порадуєш близьких чудовими саморобками, пограєш у веселі ігри, а можливо, відкриєш у собі талант художника завдяки сторіночці «Розмальовка», тебе зацікавить рубрика про українські свята, звичаї та традиції. А ще на тебе чекає зустріч з мудрою совою Гертрудою, яка навчатиме англійської мови.
Цікаво, правда? Крім того, ти зможеш надсилати листи, власні віршики і малюнки, які обов’язково будуть надруковані в “Колобочку” у рубриці “Юні таланти”, брати участь у конкурсах і отримувати призи, а також побачити своє фото в журналі з нагоди дня народження. Для цього лише потрібно прийти в бібліотеку і взяти почитати журнал “Колобочок”.


середа, 6 жовтня 2021 р.

#30_вересня_Всеукраїнський_день_бібліотек

 Дубенська міська бібліотека 3

30 вересня в Україні святкують Всеукраїнський день бібліотек.
Бібліотека - це храм, де завжди народ зберігав духовність, знання та мудрість. Щоб ви не робили, чим би ви не займалися, вам завжди буде потрібен розумний і вірний помічник – книга. Адже книга дивовижний скарб людства. Саме крізь книгу ми пізнаємо світ, мандруємо світом, робимо цей світ кращим. Мудрість, укладена в її обіймах, окриляє кожну людину.
"Бібліотека"
Бібліотека – це не просто купа книжок
Бібліотека - ще й до світу Інтернету движок!
Читайте і Карнегі, і Коельо, і Сосюру!
Вивчайте економіку, підвищуйте культуру!
Долайте всі проблеми! Знання –це наша сила!
Інвестуйте у себе! Розправляйте крила!
Не нехтуйте багатством, яке таке доступне
Інтернет і книга – це сила могутня!
Інтернет – це не тільки ігри і чати
Інтернет – де спадають всі кордони та грати
Там блоги академіків і форум освітян,
Там найкращих музеїв віртуальний океан!
Останній компромат і правда без цензури
І навіть поради по покращенню фігури
Там Біблія Острозька й Шевченків заповіт
Новини актуальні й з Америки привіт!
Читайте класику, давню і сучасну
І стане все вам переважно ясно
Де правда чиста, а де – наполовину
Й як краще виховати рідну дитину
Дізнайтеся на форумі, що кажуть прості люди
Вивчайте, співставляйте і розпрямляйте груди!
Читайте уважно журнали електронні
Це легко, швидко й просто – не будьте забобонні!
Ми знайдемо відмінності між Бабелем і Бебелем
Підем в бібліотеку, в якій є Інтернет
І знайдемо у чому той поляга секрет!
Ми знайдемо різницю між форумом і кворумом,
Між Гоголем і Гєгелем, ми будем знати все!
І вивчимо всю класику й напишемо ессе!
Бібліотека, люди, це не старомодно
Бібліотека,люди, це дуже навіть модно!
Вперед, народ, вперед – до книг і Інтернет!
Знання – це наша зброя! І успіху секрет!








 До Дубенська міська бібліотека 3 завітали дітки, щоб разом подивитися мультфільми, адже мультик-це жива казка,стежити за яскравими персонажами так цікаво. Для дитячої свідомості мультфільм-не вигадка а реальність. Дітки із задоволенням поринули у світ мультиків.




 Сьогодні у Дубенська міська бібліотека 3 закріплювали та поглиблювати знання провівши з дітками вікторину "Все знаю-тому що багато читаю". Діти з задоволенням проявляли свої знання, включаючи уяву, мислення, пам'ять, спостережливість.



 #день_в_історії_23_вересня

Соломія Крушельницька — видатна українська оперна співачка.
Народилася 23 вересня 1872 року в селі Белявинцях на Тернопільщині в родині греко-католицького священика. Дитинство майбутньої співачки пройшло в сусідньому селі Біла, куди незабаром переїхала вся її велика родина: батько, мати й вісім дітей. Музика ввійшла в життя Соломії з раннього дитинства, з колискових пісень матері.
Ще маленькою дівчинкою вчилася грати на фортепіані, а з 10 років виступала в хорі організованому її батьком. Помітивши палке бажання доньки до музики, батьки зайняли грошей і відправили її вчитися в Львівську консерваторію.
У 1893 році Крушельницька з медаллю закінчила консерваторію й з успіхом дебютувала на сцені Львівської опери.
Ставши солісткою оперного театру, Соломія вирішила не зупинятися на досягнутому й восени того ж року поїхала до Мілану, аби продовжити музичну освіту. Своїм голосом і артистизмом вона відразу ж звернула на себе увага педагогів і заслужила «звання» «самої талановитої й вихованої» серед усіх учениць міланської школи бельканто.
Через рік молода вокалістка вже співала провідні партії в оперних театрах Італії, де швидко завоювала любов і вдячність публіки. Звістка про це дійшла до рідного Львова, і незабаром керівництво міської опери запросило Крушельницьку на гастролі. Пробувши на батьківщині п’ять місяців, восени 1894 року Соломія повернулася до Італії продовжувати навчання.
Слава Крушельницької рознеслася по всіх країнах Європи й докотилася до Росії. Один з кращих у той час оперних театрів — Одеський — запросив примадонну на гастролі в складі італійської трупи.
Виступаючи з тріумфом у Варшаві, Соломія також кожен рік виїздила на гастрольні виступи до Петербургу, де співала в складі італійської трупи в Маріїнському театрі разом з Карузо, Баттістіні, Аримонді, Куччині і Сільвестрі.
У Крушельницької складалася блискуча кар’єра.
Проживаючи в Італії, співачка тріумфально гастролювала в Португалії, Єгипті, Алжирі, Іспанії, Аргентині, Бразилії, Франції.
Крушельницька завжди включала в свої програми українські народні пісні, які безмірно любила, а також твори українських композиторів: Лисенка, Людкевича, Нижанковського, Вахнянина, Січинського.
В 1939 році після смерті чоловіка (в 1910 році вийшла заміж за італійського адвоката Чезаре Риччоні) Крушельницька вирішила назавжди повернутися на батьківщину і переїхала до Львова.
В 1944 році всесвітньовідома співачка стала викладачем Львівської державної консерваторії ім. Лисенка, а через 8 років — професором. У квітні 1947 року колишня австрійська, а потім італійська громадянка звернулась до Президії Верховної Ради УРСР з проханням надати їй радянське громадянство.
Останні роки Соломія жила й працювала на рідній землі, передаючи свій багатий досвід й величезні знання молоді. Незважаючи на свій вік, співачка виступала з сольними концертами, останній з яких відбувся, коли їй було 77 років.
Померла вона 16 листопада 1952 року і була похована на Личаківському кладовищі неподалеку від могили свого друга Івана Франка.



Міжнародний день миру

 21 вересня -Міжнародний день миру, який відзначають у всьому світі з 1981 року за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства та вогню.

Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат. Цей день присвячений ідеалам миру як у відносинах усередині держав, так і у відносинах між усіма державами, народами та покликаний змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити щось заради спокою на Землі.
У Дубенській міській бібліотеці №3 дітки з задоволенням виготовляли та малювали голуба миру. Ми за мир!!!







Всезнайки

 В Дубенська міська бібліотека 3 була проведена вікторина "Всезнайки" в якій взяли участь дітки 2-3 класів. Дітки давали відповіді на запитання включаючи логічне мислення, творчу уяву та швидкість реакції.




 #лідер_читання_2021

Літо-це велика перерва для школярів, вона дана їм для зміцнення здоров'я і духовного зростання. Серед всього розмаїття літніх занять діти не забувають відвідувати бібліотеку і читати книги, активно брати участь у конкурсі "Лідер читання 2021". Приєднуйтесь, є шанс отримати подарунок.





Конституція України: від Гетьмана до Президента

 28 червня 1996 року Верховна Рада ухвалила Конституцію України. Відтоді цей день в Україні відзначається як державне свято.

Конституція – це Основний Закон, що закріплює суспільний і державний устрій країни, функції органів державної влади, основні права та обов’язки громадян. Основні розділи Конституції визначають загальні засади функціонування української держави, основні права, свободи та обов’язки людини і громадянина, завдання та функції діяльності Верховної Ради України, Президента, Кабінету Міністрів та інших органів виконавчої влади, засади здійснення правосуддя, територіальний устрій держави. Цікаво, що першою вітчизняною конституцією вважається Конституція гетьмана Пилипа Орлика. Ми можемо пишатися тим, що ця Конституція, прийнята 5 квітня 1710 року, була однією з перших в Європі.
Дубенська міська бібліотека пропонує увазі користувачів книжкову виставку «Конституція України: від Гетьмана до Президента», яка присвячена Дню Конституції



 #великечитання #Рівненщина_читає_паперові_солдати

Зустріч з відомими письменниками сучасності Дмитром та Віталієм Капрановими була організована в рамках міжрегіонального проекту «Велике читання. Рівненщина читає «Паперові солдати» Братів Капранових, який ініційований Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою.
Письменники ознайомили присутніх зі своєю творчістю та романами, зокрема акцентуючи увагу на романі «Паперові солдати». Ця книжка про нашого знаного земляка Ніла Хасевича, який був художником, активним громадським і політичним діячем, членом Організації українських націоналістів.
Бажаючі мали змогу наживо поспілкуватися з письменниками, придбати книги з автографом та зробити фото на згадку.



 Дубенська міська бібліотека 3 отримала чудовий подарунок для наших читачів книгу "Код мови. Розмови до Бога" від автора Руслан Яр . Ми долучалися до розіграшу цієї книги, але так, як виграти нам не вдалось, автор сам виявив бажання зробити приємний подарунок для бібліотеки з власним автографом. Щиро дякуємо автору! Ця книга обов"язково знайцде свого читача. Запрошуємо для ознайомлення.

Книга розрахована на широке коло читачів, може бути корисною поціновувачам української культури, філологам, педагогам, громадським та політичним діячам, а також усім, хто цікавиться культурогенезом українського народу.