21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні - це боротьба за право жити у власній державі . І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. В Дубенська міська бібліотека 3 пройшла актуальна розмова " Мир на землі - це мама і тато, це та земля - де щастя багато", а також дітки намалювали малюнки та виготовили голуба миру. Нехай Голуб миру принесе нам мужності та сили пережити ці важкі часи. Нехай Голуб миру принесе нам Перемогу!
Книги - кораблі думок, що мандрують у часі і дбайливо несуть свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління. (Ф. Бекон)
четвер, 22 вересня 2022 р.
понеділок, 19 вересня 2022 р.
Оксана Забужко
#день_народження_Оксани_Забужко
Сьогодні святкує свій день народження Оксана Забужко-поет, прозаїк, перекладач, есеїст, літературознавець. Кандидат філософських наук, одна з найвідоміших письменників сучасної України.
Народилась 19 вересня 1960 року, закінчила філософський факультет (1982) та аспірантуру з естетики (1985) Київського університету ім. Т. Г. Шевченка, 1987 р. захистила кандидатську дисертацію на тему "Естетична природа лірики як роду мистецтва". Співробітничає з Інститутом філософії НАН України ім. Г. Сковороди. Викладала україністику в американських університетах (1992р. в Пенн Стейт як запрошений письменник, 1994 р. в Гарвардському й Пітсбурзькому університетах як Фулбрайтівський стипендіат), провадила авторську колонку в деяких періодичних виданнях ("Panorama", "Столичные новости" та ін.), вела літературні майстер-класи в Київському університеті ім. Т. Г. Шевченка.
Оксана Забужко є автором поетичних збірок "Травневий іній" (1985), "Диригент останньої свічки" (1990), "Автостоп" (1994), роману "Польові дослідження з українського сексу" (1996), поем, повістей, книги есеїстики "Хроніки від Фортінбраса: Вибрана есеїстика 90-х" (1999). У її перекладі з англійської вийшли друком твори П. Сміта, Сільвії Плят.
У прозі Забужко відчувається специфічна жіноча стомленість від інтелектуального світу, сприйнятого саме інтелектуально, а не інтуїтивно. Дещо осторонь головного каналу прози Забужко знаходиться експериментальна повість "Дівчатка" (1999).
Філософсько-літературознавчий доробок Забужко становлять праці: "Дві культури" (1990), "Філософія української ідеї та європейський контекст: Франківський період" (1992) та "Шевченків міф України" (1997).
В Україні від 1996-го року (від часу першої публікації роману "Польові дослідження з українського сексу") загальний наклад проданих книжок О. Забужко станом на 1 січня 2003 р. склав понад 65 тис. примірників. Твори О. Забужко здобули також міжнародне визнання, особливо широке — в Центральній та Східній Європі. Її вірші перекладалися шістнадцятьма мовами світу і 1997р. удостоєні Поетичної Премії Global Commitment Foundation. Серед інших її літературних нагород — премії Фонду ім. Щербань-Лапіка (1996), Фундації Ковалевих (1997), Фонду Рокфеллера (1998), Департаменту культури м. Мюнхена (1999), Фундації Ледіґ-Ровольт (2001), Департаменту культури м. Ґрац (2002) та ін.
вівторок, 6 вересня 2022 р.
День читання книг.
6 вересня – День читання книг. У цей день рекомендують просто сісти і прочитати книгу від початку до кінця. читання покращує пам’ять і концентрацію уваги, знижує стрес. Літні люди, які читають, демонструють кращу пам’ять та ведуть більш активне життя. Завдяки читанню ти зможеш розширити свій словниковий запас та розвинути аналітичні здібності. Крім того, свято надихає до спілкування та обговорення прочитаного з родиною та друзями.
Також чимало цікавих та захоплюючих книг ти можеш прочитати, завітавши до нашої Дубенська міська бібліотека 3 МИ ЧИТАЄМО - І ВАМ РАДИМО !!!
З ДНЕМ ЧИТАННЯ КНИГ !!!
Підписатися на:
Дописи (Atom)