субота, 25 лютого 2023 р.

Хотіла б я піснею стати

 25 лютого виповнюється 152 роки від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) – видатної української письменниці, поетеси, перекладача, громадської діячки.

Леся Українка, геніальна українська письменниця, входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України. Писала у жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики, працювала в жанрі фольклористики, брала активну участь в українському національному русі.
Вона завжди була в авангарді творчих сил, що виводили українську літературу на широку арену світової літератури.
В бібліотеці для ознайомлення з творами Лесі Українки оформлена книжкова викладка "Хотіла б я піснею стати


вівторок, 21 лютого 2023 р.

Діти України читають

 

📚Національна бібліотека України для дітей запрошує до участі в Національному читацькому марафоні “Діти України читають”
Як долучитися?
🔹Для участі в марафоні потрібно зняти горизонтальне відео, тривалістю до двох хвилин, на якому дитина читає уривок із книги, що підтримувала її у 2022-му році. Читати може як сама дитина, так і разом із братиками, сестричками, друзями, батьками, бібліотекарями і навіть тваринками. Можете розіграти уривок у ролях – усе залежить від вашої фантазії.
🔹У тексті листа обов’язково вказати інформацію про книгу (назву, автора) та читця (ім’я та прізвище, вік, населений пункт).
🔹Надіслати відео до 10 березня на адресу: nbudd@ukr.net із темою “Марафон читання”.
Роботи будуть опубліковані під час Тижня дитячого читання цієї весни на YouTube-каналі та Facebook-сторінці НБУ для дітей.
🔗Деталі за посиланням: https://chl.kiev.ua/Default.aspx?id=10505


Рідна українська мова!

 21 лютого країни світу відзначають день рідної мови. Найбільший і найдорожчий скарб в кожного народу – це мова… Рідна українська мова! В ній мудрість і пам’ять тисячоліть. У ній щирість, радощі й печаль народу, його труд і піт, кров і сміх …Дубенська міська бібліотека №3 організувала книжкову викладку «До мови рідної ти розумом та серцем доторкнись» присвячену мовознавчій тематиці. Любімо рідну мову, бережімо й плекаймо її. Тоді вона буде шанованою, як і інші державні мови в більшості країн світу.

Найкрасивіша серед всіх,
Наймилозвучніша з усіх,
Часами можна заслухатись,
Почувши раз - відразу закохатись!
Цією мовою написані улюблені вірші,
Та сказані найважливіші речі у житті...
Співають нею найчутливіші пісні,
Які влучають в саме серце та залишаються в душі...
Це наша рідна мова, що дісталась нам у спадок,
Тож бережімо ми її для своїх нащадків!
Вона завжди виборювала своє право на життя,
Та не дала себе забути та піти у небуття!
Найкрасивіша серед всіх!
Наймилозвучніша з усіх!
Часами можна заслухатись,
Почувши раз - відразу закохатись...



понеділок, 20 лютого 2023 р.

Небесна сотня. Герої не вмирають

 Герої не вмирають! Саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів та дочок. Тих, хто загинув за свою країну, за свій народ. Знову від нас пішли найкращі. Ті, для кого "справедивість", "гідність", "свобода", "Україна" були не просто словами, а сенсом їх життя.

На Майдані пліч-о-пліч стали українці і євреї, росіяни та вірмени, грузини і білоруси.
Їх об'єднала українська земля та бажання жити у вільній країні.
Вони гинули, та не здавались...
Так на Майдані з'явилась ще одна сотня - Небесна. Для України це найголовніша, найвпливовіша сотня. Кожен із них заплатив за свої переконання найвищу ціну - життя. І для нас є святим обов'язком гідно вшанувати Героїв. В Дубенськ міській бібліотеці №3 для перегляду організована вистака-спогад
« Героїчний, непохитний дух Майдану» а також читання патріотичних віршів на дану тематику.






неділя, 19 лютого 2023 р.

День Державного Герба України

 Сьогодні відзначається День Державного Герба України. Саме 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю Постановою Державний Герб незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття, який має статус малого герба та є головним елементом майбутнього великого герба.

Державний герб – один із державних символів України нарівні з Конституцією, прапором і гімном.
Вже багато століть герб єднає українців та надає сил, являється символом нескореності та боротьби українців за свободу. Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні!


субота, 18 лютого 2023 р.

 ЗАПРОШУЄМО ВШАНУВАТИ ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

🇺🇦🇺🇦🇺🇦
20 лютого Україна вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні - українців, які змінили перебіг історії нашої держави. З 18 по 20 лютого 2014 року відбулися масові розстріли протестувальників під час Революції гідності. 20 лютого загинуло найбільше учасників протестів – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими майданівцями та п’ятьма активістами, які загинули навесні 2014 року з початком російської агресії на Сході України за демократичні цінності та територіальну цілісність нашої держави, назвали Героями Небесної Сотні.
У понеділок, 20 лютого, об 11.00 у місті Дубно біля пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні на території «Острівка» відбудеться поминальна панахида, покладання квітів та тиха акція «Ангели пам'яті».
Запрошуємо усіх небайдужих дубенчан вшанувати пам’ять учасників Революції гідності, яка стала одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.
Небесна Сотня – перші Герої російсько-української війни.
Схилімо голови, віддаючи глибоку шану всім, хто поклав своє життя за гідне майбутнє України. Вічна пам’ять і слава Героям!


вівторок, 14 лютого 2023 р.

Кохання - диво з усіх див, до віку не розкрито таємницю

 


В Дубенській міській бібліотеці №3 організована книжкова виставка: «Кохання - диво з усіх див, до віку не розкрито таємницю». Кохання буває простим і складним, короткочасним і безкінечним, ніжним та жорстоким. Буває злим та несправедливим, або ж навпаки дарує нам силу та впевненість. Воно робить людей щасливими та примушує страждати. Так, кохання буває різним, але життя без нього неможливе.
Тих, хто не уявляє свого життя без кохання, запрошуємо відвідати книжкову виставку. А також в бібліотеці виготовили Валентинки для дорогих людей .




 #Міжнародний_день_дарування_книг

Щиро дякую міському голові Василю Антонюку та начальнику відділу культури і туризму Дубенської міської ради Сергію Гавриленку, директору міського Будинку культурита Ольга Чернобай завідуючій поштового відділення №1 м.Дубно Галині Медлик ,які у Всесвітній день дарування книг завітали до Дубенська міська бібліотека 3, та зробили нашим читайликам такий приємний книжковий дарунок.
Якщо у вас є прочитані книги – подаруйте їх бібліотеці! Це може бути сучасна художня книга українською мовою, українського чи закордонного видавництва, українського чи зарубіжного автора. Запрошуємо всіх небайдужих людей долучитися!





 #день_вшанування_учасників_бойових_дій_на_території_інших_держав

Пам'ятайте, друзі, цих людей
Тих, хто повернувся і поліг в боях
І вклонімось всі ми низько до землі їм,
Квітами устелимо їх тернистий шлях.
Все більше часу відділяє нас від трагічних подій війни в Афганістані. Допомога «братньому народу» обійшлася нам дорогою ціною: тисячі загиблих і поранених, скалічені долі. І слова «чорний тюльпан», «вантаж 200» увійшли у нашу мову саме з тих далеких часів. Нині, коли воєнні дії йдуть в Україні, Афганська війна починає стиратися в народній пам’яті. Але ми маємо пам’ятати подвиг наших солдат.
В Дубенській міській бібліотеці №3 діє книжкова виставка «Вогненними дорогами чужих країн»


субота, 4 лютого 2023 р.

Подаруй бібліотеці нову сучасну книгу


На ваших поличках часто лежить багато книг, які ви давно прочитали. Вони лежать без діла, а можуть потрапити у новий дім, де отримають нове життя.
Ви можете зробити добре діло, віддавши книги, які вже прочитали в Дубенська міська бібліотека 3 ( р-н цукрового)


середа, 1 лютого 2023 р.

Всесвітній день читання в голос


1 лютого відзначається Всесвітній день читання вголос.
Наша бібліотека також приєдналася до цієї акції.
Читання вголос – річ надзвичайно корисна. Воно стимулює розвиток мозку, наповнює словниковий запас , розвиває увагу й уяву, залучає візуальне та слухове сприйняття, схильність людини краще запам'ятовувати інформацію. Аудіоказки та аудіокниги не замінять читання і живе спілкування, Завдяки читанню людина починає аналізувати