вівторок, 28 травня 2024 р.

Подарунок бібліотеці

 Історик , кандидат історичних наук, доцент, дослідник історії українського державотворення та історії Волині Олег Поровчук подарував міській публічній бібліотеці №3 книгу «Історичні мандрівки підборецькими закутками».

В книзі «Історичні мандрівки підборецькими закутками» автор розповідає про багатовіковий шлях, який пройшло волинське село Підборці на Дубенщині, котре стало згодом мікрорайоном міста Дубна. На сторінках видання поєднано широке коло тем – від політики, економічного та релігійного життя підборан до родинних і побутових історій. Читач знайде матеріал, присвячений історії Православної Церкви у цьому краї, становленню та розбудові Свято-Вознесенського храму. З книги, дізнаємося про цікавих людей і події з життя багатьох сімей, можемо зрозуміти їх уподобання, звички, сприйняття ними історичних і політичних реалій. Книжка містить велику кількістю унікальних ілюстрацій – світлин, картин місцевих художників, ікон.



понеділок, 27 травня 2024 р.

Герої улюблених казок

 На сьогоднішній вікторині «Герої улюблених казок» ми повторили і закріпили знання українських народних казок, розвивали уяву, фантазію, робили висновки.

Дітки добре знають казки, продовжуйте їх читати, і ви обов՛язково станете кращими, мудрішими, добрішими, легше долатимете перешкоди, які траплятимуться на вашому життєвому шляху.


пʼятниця, 24 травня 2024 р.

Пильне око

 Сьогодні ми весело та цікаво провели час у нашій бібліотеці. Діти ознайомилися та пограли в нову гру "Пильне око". "Пильне око" є захопливою картковою грою, що викликає азарт та розвиває увагу у дітей. У цій грі представлено різноманітні картки: на деяких з них зображено артефакти, які гравці повинні знайти, в той час як на інших – предмети зображені настільки непомітно, що знайти потрібний об’єкт стає справжнім викликом. Мета гри – першим впізнати та назвати артефакт на картці, спираючись на свою здатність до швидкого розпізнавання та уважності.

"Пильне око" занурює учасників у вигаданий світ археологічних розкопок, де кожен з гравців має можливість відчути себе справжнім дослідником, який вирушає на пошуки зниклого міста, прихованого під товщею піску століттями. Ця гра не тільки дарує веселощі та пригоди, але й сприяє розвитку навичок концентрації уваги, детальності сприйняття та швидкої реакції, що є корисним для дитячого розвитку.







четвер, 23 травня 2024 р.

День Героїв України

 День Героїв – це день пам’яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України, це свято величі духу українських вояків – борців за волю України та є символом незборимості української нації.

Сьогодні цей день присвячений кожному, хто боронить рідну землю від російських окупантів, які зазіхнули на незалежність України.
Нехай на нашій землі, освяченій кров’ю Героїв, якнайшвидше запанує мир.




середа, 22 травня 2024 р.

Поет живе у пам’яті свого народу

 163 роки тому, у травні 1861 року, відбулося перепоховання Тараса Григоровича Шевченка. Великий Кобзар знайшов свій останній пристанок на Чернечій горі в Каневі. Сьогодні ми памʼятаємо його безсмертні настанови та низько вклоняємося памʼяті великого українського Пророка.

З нагоди Дня памʼяті у Дубенській міській публічній бібліотеці №3 оформлено книжкову виставку-вшанування «Поет живе у пам’яті свого народу». На виставці представлено книги про життя і творчість поета, його найкращі твори, вислови відомих людей про Шевченка, проведена бесіда, а також читали вірші Тараса Шевченка.





пʼятниця, 17 травня 2024 р.

Навчання комп’ютерній грамотності

 У Дубенській міській публічній бібліотеці навчають комп’ютерній грамотності . Такі заняття дозволяють людям отримати цифрові навички, які нині необхідні для розв'язання побутових питань, забронювати ліки на сайті, як стати на чергу до певного лікаря, як створити електронну скриньку, як забронювати та придбати квитки на автобус та потяг, ефективно використовувати Інтернет для своїх потреб, шукати корисну інформацію.



середа, 15 травня 2024 р.

 Може є у світі кращі

Кольори на полотні,

Але ти єдина наша,

А у тебе ми одні.

Сьогодні ми з дітками в бібліотеці ромальовували вишивану карту України.




середа, 8 травня 2024 р.

 8 травня, в День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 роки Україна вшановує кожного, хто боровся з нацизмом, а також мирних цивільних людей, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл, дітей війни, примусових робітників.



День Європи

 9 травня Україна разом з ЄС відзначає на державному рівні День Європи.

День Європи є символом започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
Основна ідея загальноєвропейського Дня – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності й громадянства, має відчути себе вільним у «Європейському домі».
Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а й за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.
До Дня Європи в Дубенській міській публічній бібліотеці №3 підготовлено книжкову виставку «День Європи- свято миру і єдності», де можна познайомитися з Європою, її країнами та народами, континентом різних культур, релігійних та правових традицій, популяризація загального європейського культурного надбання, а також формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України.


середа, 1 травня 2024 р.

Великодні дзвони

 Світле Свято Великодня – найсвітліше, найбільш шановне християнське свято на честь Воскресіння Ісуса Христа. Це свято весняного пробудження природи та добрих справ. Символами свята є усе, що символізує Вічне Життя, Оновлення та Світло: паска, крашанка, або писанка, світло пасхальної свічки. Сходження Благодатного вогню – диво, яке вже тисячі років поспіль відбувається в Храмі Гроба Господня. В Дубенській публічній бібліотеці №3 діє викладка «Великодні дзвони» а також дітки напередодні свята малювали малюнки, виготовляли паперові яєчка та створили велику розмальовку та розфарбували її разом.






вівторок, 30 квітня 2024 р.

Листи до вільного Криму

В Україні діє ініціатива на підтримку кримських політв’язнів «Листи до вільного Криму».

Це нагадування суспільству про українських бранців Кремля, адже їх ув’язнено за проукраїнську позицію, за активний спротив російській окупації та боротьбу за вільний Крим. Часто бранці перебувають у нелюдських умовах тримання, де їм відмовляють навіть у медичній допомозі, через що вони помирають. Написати листа – це найпростіше, що ми можемо зробити для політвʼязнів. Проте для них такий жест підтримки є особливо значущим, отримуючи листи, вони розуміють, що громадськість їх пам'ятає, а спротив був недаремним
Ця акція заохочує українців та жителів інших країн надсилати листи підтримки кримським політв’язням, яких незаконно утримує Росія.
Користувачі Дубенської міської публічної бібліотеки №3 також долучилися до написання листів та намалювали малюнки для кримських політв’язнів.



пʼятниця, 26 квітня 2024 р.

Чорнобиля гіркий полин

 Сьогодні в Україні відзначають 38-му річницю аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала однією з найстрашніших катастроф за всю історію ядерної енергетики.

Чорнобиль… Це земля, стежки якої заросли травами, якими ніхто не ходить. Це слово сьогодні є символом горя, страждань, розорених людських осель. А 38 років тому, це було прекрасне українське містечко, як і сотні інших. Навесні все потопало в яблуневому цвіті, а влітку тут любили відпочивати кияни: збирати в лісах гриби і ягоди. Це було місто – сад .
У ніч з 25 на 26 квітня 1986 р. о 1-й год. 23 хв. на Четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції сталася катастрофа, яка з острахом сколихнула всю планету.Aварія на Чорнобильській АЕС назавжди залишиться в наших серцях вічним болем. Наслідки аварії страшні. Це мільйони людей, які постраждали від радіації. Виведена з господарського оббігу частина території України під назвою “зона відчуження” – це сільськогосподарські землі , лісові масиви та водоймища . Зона відчуження – злочинна, мертва зона, яка охоплює 2712 кв.км . Для когось це можливо і “зона відчуження ”, а для нас це Україна.
У нашій бібліотеці для користувачів облаштована тематична викладка літератури " Чорнобиля гіркий полин "


пʼятниця, 19 квітня 2024 р.

четвер, 18 квітня 2024 р.

Володимир Рутківський

 18 квітня 1937 року народився Рутківський Володимир Григорович - відомий український журналіст, письменник і поет, автор творів для дітей і підлітків

Його творчість - це захоплюючі історії для дітей, в яких автор нерідко змішував історичну дійсність з фантастичними мотивами для створення інтригуючих пригодницьких сюжетів.
Письменника завжди вабила історія рідного краю, рідної країни. Цим своїм захопленням він і ділився з читачами в історичних творах, розповідаючи про народних лицарів часів козаччини та відкриваючи трагедії з власного життя . Трилогія «Джури», повість-легенда «Сторожова застава», повість-сповідь «Потерчата», «Сині води», " Гості на мітлі", "Ганнуся" та інші твори завжди залишатимуться актуальними і викликатимуть інтерес у читача. Приходьте до нас в бібліотеку для ознайомлення з творчістю Володимира Рутковського.





Усі реакції:
Ви та ще 7