понеділок, 26 лютого 2024 р.

День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

 26 лютого в Україні відзначають День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Саме в цей день у 2014 році в Сімферополі відбувся масовий мітинг. Він був організований Меджлісом кримськотатарського народу. Кримські татари, українці, представники інших національностей відважно вийшли під будівлю Кримського парламенту на підтримку територіальної цілісності України, на захист своєї свободи та демократії. Ця подія стала символом опору окупації, що триває вже дев’ять років.
Загарбники переслідують корінний народ півострова. Кримські татари не визнали окупації та інші порушення прав людини й норм демократії, за якими живе весь цивілізований світ.
Хвиля за хвилею проходять репресії, обшуки і незаконні затримання. Країна-агресор цинічно нехтує основоположними правами і свободами людини та міжнародним правом. Саме Крим став базою для окупантів під час вторгнення на материкому частину України.
Пліч-о-пліч з українцями кримські татари в складі ЗСУ боронять незалежність нашої держави та звільняють українську територію.
Крим – частина України і вона буде звільнена від окупанта.
Крим – це Україна!



пʼятниця, 23 лютого 2024 р.

Хотіла б я піснею стати

 Приголомшлива особистість, неймовірна людина. Біографія Лесі Українки – це життя героя, який щодня бореться за своє життя. Перекладачка, письменниця, культурний діяч, вона багато чого побачила на своєму життєвому шляху. Було і кохання, і смуток, але це не зламало її, а навпаки надавало сил і мужності жити і продовжувати свою творчість.

Леся Українка народилася 25 лютого 1871 року у Новограді-Волинському. Дитинство Лесі пройшло у культурних колах. Концерти, гуртки, вечори – батьківський будинок, де виросла майбутня письменниця, був сповнений творчими людьми. Все це призвело до глибокої освіченості дівчинки. Вона знала іноземні мови, читала іноземну літературу і складала музичні твори. Але 6 січня 1881 року у житті десятирічної дівчинки стався поворот, який змінив її життя. Леся Українка захворіла. Ніхто точно не міг визначити хворобу, спочатку у неї боліли ноги, а потім руки. Лікували, чим могли, доки 1883 року не діагностували туберкульоз кістки. Після операції, яку провів лікар А. Рінек, дівчинці стало трохи краще. 1884 року вона вперше почала друкуватися у львівському виданні. Дорогу до музики було закрито. Це була важка ноша. Звичайно, вона захоплювалася не лише музикою, але тяжкий біль і втрата одного з улюблених занять справили тяжке враження на душу дівчинки. Згодом з’явилася ще одна невиліковна хвороба нирок. У біографії Лесі Українки було два кохання. Перше кохання вона отримала у 1897 році. Сергій Костянтинович Мержинський, був громадським діячем, також хворів на туберкульоз. Але, на жаль, кохання було не довгим, 1901 року він померМоторошна подія важкою плямою надрукувалася в душі і на папері письменниці. Драма «Одержима» – була результатом цих переживань і тяжких мук. Климент Васильович Квітка став чоловіком письменниці, він дуже любив свою дружину. 1 серпня 1913 року Леся Українка померла у Грузії. «Народні мелодії з голосу Лесі Українки» – двотомник, який народився і видався після її смерті, К. Квіткою у 1917 році. Поховали її на Байковому цвинтарі у Києві.

Для ознайомлення з життям та творчістю Лесі Українки в нашій бібліотеці організована книжкова викладка " Хотіла б я піснею стати" , а також читали казки авторки "Біда навчить"



 В нашій бібліотеці сьогодні відбулася ерудит-гра «Найрозумніший". У народі кажуть: «Хто багато книг читає, той багато всього знає». В ході заходу діти з задоволенням відповідали на запитання вікторини на різноманітну тематику. Всі присутні виявили неабиякі знання. Запрошуємо до нашої бібліотеки! Цікаві книги та розваги чекають на вас!



четвер, 22 лютого 2024 р.

 Сьогодні до нас завітали наші юні читачі, які гарно та з користю провели свій вільний час у затишних стінах нашої бібліотеки. Веселі розмови, настільні ігри, загадки, малюнки. Дітки дуже хочуть весни, миру і перемоги, малюючи малюнки співали патріотичні пісні.






середа, 21 лютого 2024 р.

Рідна мова чиста як роса

 Мова – це безцінний дар, який треба шанувати, як батька і матір, родину і батьківщину.Ми - українці. Живемо у вільній незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною мовою. А мова в нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа нашого народу.Земля українська стародавня, така ж давня і наша мова. Учені довели, що вік нашої мови – 7 тисяч років. З покоління в покоління, в часи розквіту та падіння передавали нам предки цей скарб. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула.Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.Весь світ віддає шану великим володарям українського слова – Т. Шевченкові та Франкові, Лесі Українці та багатьом іншим майстрам слова, що довели милозвучність та багатство мови, щоб передати прийдешнім поколінням цей дорогоцінний скарб,гідну покоління спадщину, котру треба примножувати та оберігати.До Дня рідної мови у нашій бібліотеці проведено день мови «Рідна мова чиста як роса». Діти показали блискучі знання української мови: вони змагались утворюючи нові слова, вставляли пропущені слова у прислів’я, давали відповіді на запитання вікторини,висловлювали свої думки, що горді з того, що є носіями великої мови, яка ввібрала в себе все: сум і радість, гумор і щирість – всі кращі риси, притаманні українському народу. Любіть і поважайте свою рідну мову!






вівторок, 20 лютого 2024 р.

Герої не вмирають!

  Герої не вмирають! Саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів та дочок. Тих, хто загинув за свою країну, за свій народ. Знову від нас пішли найкращі. Ті, для кого "справедивість", "гідність", "свобода", "Україна" були не просто словами, а сенсом їх життя.

На Майдані пліч-о-пліч стали люди різних національностей.
Їх об'єднала українська земля та бажання жити у вільній країні.
Вони гинули, та не здавались...
Так на Майдані з'явилась ще одна сотня - Небесна. Кожен із них заплатив за свої переконання найвищу ціну - життя. І для нас є святим обов'язком гідно вшанувати Героїв. В Дубенськ міській бібліотеці №3 для перегляду організована вистака-спогад
« Героїчний, непохитний дух Майдану» а також читання патріотичних віршів " Наш дух не зламати" .







четвер, 15 лютого 2024 р.

 Пам'ятайте, друзі, цих людей

Тих, хто повернувся і поліг в боях
І вклонімось всі ми низько до землі їм,
Квітами устелимо їх тернистий шлях.
Все більше часу відділяє нас від трагічних подій війни в Афганістані. Допомога «братньому народу» обійшлася нам дорогою ціною: тисячі загиблих і поранених, скалічені долі. І слова «чорний тюльпан», «вантаж 200» увійшли у нашу мову саме з тих далеких часів. Нині, коли воєнні дії йдуть в Україні, Афганська війна починає стиратися в народній пам’яті. Але ми маємо пам’ятати подвиг наших солдат.
В Дубенській міській бібліотеці №3 діє книжкова виставка «Вогненними дорогами чужих країн»


середа, 14 лютого 2024 р.

День дарування книг

 Як приємно отримати книжковий подарунок саме у день Міжнародного дня дарування книг. Щиро дякую міському голові Василю Антонюку та начальнику Відділ культури і туризму Дубенської міської ради Сергію Гавриленку, які у Всесвітній день дарування книг зробили нашим читачам бібліотеки такий приємний книжковий дарунок.

Якщо у вас є прочитані книги українською мовою – подаруйте їх бібліотеці! Це може бути сучасна художня книга українського чи зарубіжного автора. Запрошуємо всіх небайдужих людей долучитися!




вівторок, 13 лютого 2024 р.

День закоханих

 День закоханих – свято сповнене приємних сюрпризів, цікавих подарунків, неочікуваних миттєвостей. Для кожної людини цей день – особливий. В Дубенській міській бібліотеці №3 організована книжкова виставка: «Кохання - диво з усіх див, до віку не розкрито таємницю». Кохання буває простим і складним, короткочасним і безкінечним, ніжним та жорстоким. Буває злим та несправедливим, або ж навпаки дарує нам силу та впевненість. Воно робить людей щасливими та примушує страждати. Так, кохання буває різним, але життя без нього неможливе. Тих, хто не уявляє свого життя без кохання, запрошуємо відвідати книжкову виставку.

А також в бібліотеці цього дня вирувала весела, атмосфера, оскільки кожен з дітей мав змогу проявити всю свою фантазію і створити валентинку власними руками. Діти виготовили паперові подарунки, різнобарвні валентинки та листівки, позмагалися між собою яскравістю та креативністю виробів. Послухали розповідь про те, як відзначають свято в різних країнах світу.
Переглянути статистику та оголошення
Усі реакції:
Ви та ще 8

понеділок, 12 лютого 2024 р.

Літературна риболовля

 Сьогодня дітки, читачі нашої бібліотеки, взяли участь у грі подорожі „Літературна риболовля” і здійснили мандрівку у світ цікавих книг . Всі діти правильно відповідали на запитання вікторини, показавши відмінне знання творів літератури, продемонстрували свою ерудованість.



середа, 7 лютого 2024 р.

 Сьогодня до бібліотеки завітали дітки на годину цікавих повідомлень "Неймовірні факти з життя тварин" щоб дізнатися багато цікавого про тваринний світ планети Земля. Прийняли участь у вікторині та ще пограли в шашки.





вівторок, 6 лютого 2024 р.

ДЕНЬ В БІБЛІОТЕЦІ

 






 Слова із cлова - це захоплююча словесна гра_ з одного слова потрібно скласти як найбільше слів. Гра в слова допоможе вам тренувати розум, розвинути логіку, збільшити свій словниковий запас, поліпшити навички правопису і концентрацію. Якщо ви любите проводити час з користю приходьте до нас в бібліотеку, ця гра вам обов"язково сподобається.




 До нас у бібліотеку сьогодні завітав зацікавлений читач - котик-муркотик і познайомився з новинками бібліотеки



понеділок, 5 лютого 2024 р.

День ерудита

 Свято присвячене інтелектуально обдарованим людям, які не лише мають великий багаж знань, але й вміло ними користуються. Всебічно інтелектуально розвинена людина постійно самовдосконалюється, залюбки читає різноманітну літературу, має широкий кругозір.

На жаль, про історію походження самого свята нічого невідомо. Проте саме слово “ерудиція” має латинське походження та означає просвітленість. А ерудит – це всебічно освічена людина з багатими знаннями з різних наук. В давнину ерудитами називали вчених, які не тільки глибоко заглиблювались у свою галузь, але й робили свідомі висновки з вивченого та позбувалися свого невігластва.
Найкращими представниками ерудованих людей були стародавні єгиптяни, римляни та греки. Вони глибоко замислювалися про природу світу, особливості людини, заглиблювалися у різні наукові дослідження, філософію, мистецтво тощо. Своїм корінням більшість сучасних наук походять саме від цих стародавніх цивілізацій. Ми сьогодні теж позмагалися в ерудованості. Дітки були дуже активними, дружними, енергійними.
Подібні заходи розвивають у дітей бажання навчатися, отримувати нові знання, займатися самоосвітою та саморозвитком.
Якщо ви полюбляєте читати, до ваших послуг бібліотека, де можна знайти цікаву книгу, яку ви ще не читали.